Узбекистан розташований в центральній частині Середньої Азії. На сході межує з Киргизстаном, на північному сході, півночі і північному заході з Казахстаном, на південно-заході і півдні з Туркменістаном, на півдні з Афганістаном і на південному сході з Таджикистаном. Загальна довжина кордонів - близько 5300 км. Крайня північна точка Узбекистану знаходиться на північному сході плато Устюрт (45° 36'пн), південна - біля міста Термез на березі Амудар'ї (37 ° 11' пн), західна - на плато Устюрт (56 ° в . Д.), східна - на сході Ферганської долини (73° 10'східної довготи).

Офіційна назва країни: Республіка Узбекистан

Столиця: місто Ташкент

Площа: 447,4 тис. км2.

Політичний устрій: Правова демократична держава

Чисельність населення: 32,1 млн. чоловік (2017рік.)

Чисельність працездатного населення: 60,5% загального населення (2017р.)

Середній віковий показник: 28,5 років (2017р.)

Державна мова: Узбецька мова

Президент: Шавкат Мірзійоєв Міромоновіч

Грошова одиниця: Узбецький сум

Часовий пояс: GMT +5

Телефонний код: +998 ---

Домен верхнього рівня країни: .uz

Напруга в електромережі: 220 В, 50 Гц

Рух транспорту: Правобічне

Узбекистан - багатонаціональна країна. Основну частину населення складають узбеки (більше 71%). В антропологічному відношенні це народ змішаного походження. Узбеки відносяться до південних європеоїдів Середньоазіатського межиріччя. Разом з тим в їх формуванні простежується сильний монголоїдний вплив.

Літературна узбецька мова належить до карлукскоі групи західної гілки тюркських мов. Розмовна мова має безліч різних діалектів. В узбецькій мові збереглись глибокий історичний зв'язок з таджицькою мовою, яка проявляється в фонетиці, синтаксисі і особливо в лексиці.

Державною мовою Республіки Узбекистан є узбецька мова. Широко поширене в республіці знання російської мови, а в багатьох районах - таджицької мови.

В Узбекистані проживають представники і інших тюркомовних народів: казахи, киргизи, туркмени, уйгури, а також татари. Крім цього в республіці є велика громада таджиків, що говорять іранською мовою (4,7%). Помітну частину населення становлять росіяни і російськомовні народи, загальна чисельність яких - близько 16% всього населення республіки. Тут живуть також корейці, араби, середньоазіатські цигани і євреї, німці та багато інших. Населення Узбекистану збільшується швидкими темпами.

Клімат

Клімат Узбекистану класифікується як континентальний, з жарким літом та прохолодною зимою. Південна частина країни є найтеплішим, а північна частина є найхолоднішою. Влітку температура часто перевершує 41° C (106° F), навіть може досягати 45 ° C (113 ° F) і вище. Вологість повітря не висока. Зимова температура в середньому близько -8 ° C (18 ° F), але може впасти до -40 ° C (-40 ° F). Велика частина країни також досить посушлива, з середньорічною кількостю опадів в розмірі від 100 (3,9 дюйма) і 200 (7,9 дюйма), міліметрах і відбувається в основному взимку і навесні.

Економіка

Узбекистан - 31 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради Узбецької РСР в Ташкенті було прийнято постанову «Про проголошення державної незалежності Республіки Узбекистан» і Закон «Про основи державної незалежності Республіки Узбекистан». Також була прийнята Постанова про переймування Узбецької РСР в Республіку Узбекистан. Президент - Глава держави і виконавчої влади. Законодавча влада належить парламенту - Верховним зборам (Олій Меджліс).

Фінансовий центр місто Ташкент - столиця Республіки Узбекистан. Розташований на північному сході Республіки, в середній частині Чирчик-Ангренского оазису. Це один з найдавніших міст Середньої Азії. Його історія налічує більше 2 тис. років. У різні періоди він називався Чач, Шаш, Бін-кет.

Найбільші регіони (населення): Самаркандська область (3,6 млн.), Ферганська область (3,5 млн.), Кашкадарьїнська область (3 млн.), Андижанская область (3 млн), місто Ташкент (2,4 млн)

ВВП: 249 136,4 млрд. сум (2017р.)

ВВП на душу населення: 7 692 тис. сум (2017р.)

Вартість експорту: 13,8 млрд. доларів США (2017р.)

Вартість імпорту: 14,7 млрд. доларів США (2017р.)

Число туристів: 200 тис. (2017р.) 2,8 млн. (2017р.)

Прямі іноземні інвестиції: 17,147 млрд. сум (2017 р.)

Число компаній з іноземним капіталом: 7144 (за станом на 1 жовтня 2018р.)

Темпи інфляції: 16% (2018р.)

Головні експортні ринки: Китай - 1,68 млрд., Росія - 1,58 млрд., Швейцарія - 3,48 млрд., Корея, Туреччина

Головні джерела імпорту: Китай, Росія, Казахстан, Корея, Туреччина, Німеччина

Торгові угоди: Угода про вільну торгівлю з країнами СНД (Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Російська Федерація, Україна)

Державні свята

1 січня - Новий Рік

8 березня - Міжнародний Жіночий День

21 березня - Навруз

9 травня - День Пам'яті і Почесті

1 вересня - День Незалежності

1 жовтня - День Вчителя і Наставника

8 грудня - День Конституції

перші дні релігійних свят Руза хайіт і Курбан хайіт.